Newsy z Kraju i ze Świata

Newsy, Ciekawostki, Randki

Portale Randkowe

Randki potrafią być bardzo formalne

Przyzwyczailiśmy się już, że randka online to spotkanie bardzo nieformalne. Od razu się ze sobą spoufalamy, a portal randkowy traktujemy jako miejsce kontaktowania się ze sobą ludzi od razu zaprzyjaźnionych. Nie ma tutaj żadnego dystansu.

Nie zawsze jednak tak to wygląda. Są kraje, gdzie spotkania damsko-męskie związane są z bardzo zaawansowanym formalizmem i są wręcz sztywne. Przynajmniej na etapie umawiania się na takie spotkanie. I nie chodzi bynajmniej o Sudan czy Arabię Saudyjską, ale o…

Australia na poważnie

Chodzi o Australię. Australia jest krajem, gdzie zaproszenie na randkę wygląda w sposób wręcz dziwaczny. Można bowiem dostać wiadomość sms, informację na komunikatorze lub maila, koniecznie w formie pisemnej i przeczytać tam, że jesteśmy uroczyście zaproszeni na spotkanie w miejscu i czasie, a ubrać mamy się wieczorowo lub w inny sposób dopasowany do miejsca.

Jest też prośba o odpowiedź na zaproszenie i sformułowana jest ona tak, jak przy zaproszeniach weselnych. Klasyczne RSVP, na które trzeba odpowiedzieć w odpowiednim tonie. Dalej jest już oczywiście z górki, ale wciąż przy drugim czy trzecim spotkaniu należy się spodziewać w pełni formalnego i oficjalnego zaproszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ