Newsy z Kraju i ze Świata

Newsy, Ciekawostki, Randki

Ekonomia i Biznes

Nowy fundusz dla startupów

Na uwagę zasługuje fakt, że PGE, NCBiR i PFR mają zainwestować aż 100 mln na rozwój startupów. Ten fundusz SpeedUp Energy Innovation (SEI) z pewnością pomoże rozwinąć branżę startupów. Trzy wskazane firmy mają 5 lat na wniesienie funduszy. Projekt ma na celu wspieranie najbardziej innowacyjnych projektów. W zarysie fundusz ma wesprzeć mniej więcej 12 wejść kapitałowych i kilka inwestycji kontynuacyjnych.

Wspieranie młodych przedsiębiorców

Kantor internetowy w Polsce wciąż ma charakter innowacyjny. Nowy fundusz ma wesprzeć startupy z następujących branż: przemysł 4.0, elektromobilność, digitalizacja, cyfryzacja, magazynowanie energii, big data i kontakt z klientem. Kapitalizacja tego funduszu ma docelowo wynosić aż 100 mln. To niebagatelna suma. Część pieniędzy ma zostać skierowana na operacyjną działalność funduszu. Warto też wspomnieć o pierwszym na świecie funduszu o charakterze instytucjonalnym, Fundusz Funduszy CVC (FoF).

Wymiana walut również dla przedsiębiorców jest bardzo ważna. Powinni ostrożnie podchodzić do tego procesu. Pierwsza runda finansowania ma opiewać na 3-3.5 mln zł. Jednak co warto podkreślić istnieje ponadto jeszcze możliwość dokapitalizowania niektórych projektów z pierwszej rundy aż do 10 mln złotych. Dzięki funduszowi SpeedUp Energy Innovation istnieje również możliwość kontynuowania konwersji, zwłaszcza w czasie planowanych inwestycji kontynuacyjnych.

Dlaczego nowy fundusz jest tak ważny?

Jednym ze strategicznych celów tego funduszu jest zwiększenie dostępności finansowania innowacyjnych i młodych firm. Grupa PGE dzięki uczestnictwu w tym projekcie będzie miało również obecna na wszystkich etapach rozwoju młodych spółek, a ponadto będzie miało dostęp do innowacyjnych technologii. Chodzi tutaj zwłaszcza o te technologie, opracowane przez startupy, które już jakiś czas istnieją na rynku. Waluty online również mogą mieć ważną rolę dla przedsiębiorców.

Niektóre projekty, które zostaną sfinansowane przez SEI będą miały okazję spróbować swoich sił w naturalnym środowisku. Wymiana walut online zyskuje stopniową popularność w Polsce. Startupy będą miały możliwość wykorzystać infrastrukturę PGE. Będzie się to przyczyniało do optymalizacji różnych procesów biznesowych i rozwoju nowoczesnych technologii. Warto więc podkreślić szczególne znaczenie tego funduszu dla rozwoju startupów. Na pewno na uwagę zasługuje to, że swoją obecność zgłosiły trzy ważne podmioty To sygnalizuje ważną rolę funduszu w naszym kraju. Dlatego warto się przyglądać, jak będą wyglądały inwestycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ