Newsy z Kraju i ze Świata

Newsy, Ciekawostki, Randki

Ekonomia i Biznes

Czym jest kantor internetowy?

Patrząc na rozwój rynku możemy dostrzec, że wiele aspektów naszego życia przechodzi ze świata realnego do świata wirtualnego. Nie inaczej jest w przypadku kantorów, przez co możemy spotkać się z ich odpowiednikami w internecie, określanymi jako kantor online.

W praktyce niczym nie różnią się one od tradycyjnych standardowych rozwiązań, choć tak naprawdę zasada ich działania jest trochę inna od tej z jaką dotychczas się spotykaliśmy. Tutaj wymiana walut dokonywana jest za pośrednictwem platformy www, a także bankowości internetowej.

Innymi słowy klient danego banku przelewa na platformę daną ilość pieniędzy, a następnie określa na jaki rodzaj waluty i ile chcę te pieniądze wymienić, tym samym dokonując całej transakcji.

Bezpieczeństwo kantorów internetowych

Należy zdać sobie sprawę z faktu, że nie ma możliwości, aby kantor internetowy działał bez wiedzy wyższych instytucji państwowych. Innymi słowy, w Polsce cała tego typu działalność podlega Narodowemu Bankowi Polskiemu, tym samym dając nam większe poczucie bezpieczeństwa jak i pozwalając na uniknięcie ryzyka, że dany kantor online upadnie i stracimy nasze wpłacone pieniądze.

Należy także podkreślić, że choć technicznie nie widzimy tych pieniędzy na żywo, to mają one o wiele większe zabezpieczenia niż mogłoby się to pierwotnie wydawać. Po pierwsze, taki kantor internetowy musi być zarejestrowany w GIODO, czyli w Generalnym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych tak by nie pozwolić na to, aby nasze dane wyciekły do rąk osób trzecich.

Co więcej, sama transmisja musi być zabezpieczona przez protokół SSL, który bardzo często spotykamy bankach. Oczywiście, w efekcie różnych działań politycznych jak i ustawowych może dojść do sytuacji, że na rynku polskim spotkamy się z kantorami, które nie mają takich zaświadczeń, dlatego też szukając platformy z jakiej będziemy korzystać w celu prowadzenia procesu jakim jest wymiana walut online, musimy dokładnie zapoznać się z całą historią poszczególnych stron jak i firm.

Nie zapominajmy także, że w wielu przypadkach istnieje ryzyko, kiedy to podjęte przez nas działania w celu wymiany pieniędzy będą wymagały od nas posiadania konta walutowego, na które otrzymamy dane pieniądze. Dlatego też się nim zaczniemy korzystać z tego typu rozwiązań powinniśmy się w takie konto wyposażyć. Ostatecznie jednak internetowy kantor wymiany walut to bardzo przyjemne rozwiązanie, pozwalające nam na szybką i tanią wymianę pieniędzy, tym samym pozwalając na większe zyski i szybsze korzystanie z funduszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ